כישורי אילתור למטפלים

מטפל.ת הנינג‘ה

Ninga Therapist Logo LOW.png

לאחר שנים של עבודה טיפולית ובמקביל הוראה והופעה במופעי אילתור, הבנתי כי ישנה חפיפה וסינגריה בין כישורי אילתור תיאטרלי לבין כישורים הכרחיים לאנשי טיפול.

לכן, במסגרת מחקר הדוקטורט שלי בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית, פיתחתי קורס ייחודי הנקרא "כישורי אילתור למטפלים". קורס זה מכשיר מטפלים מדיספלינות שונות, להשתמש בכישורי אילתור בכדי להעמיק ולהעשיר את יכולתם הטיפולית.

הקורס בנוי על מודל הלמידה החוויתית קולב (2005) וכולל תירגול חוויתי של תרגילי אילתור, רפלקסיה והמשגה מעשית דרך מאמרים קליניים כמו גם חומרים מעולם האילתור התיארטלי. (צרו קשר לקבלת הסיליבוס).

הקורס הועבר שלום שנים בבי"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית עם משובים חיוביים שהובילו לקבלת פרס מרצה מצטיין.

ממצאים כמותניים ואיכותניים ראשונים מבוגרי הקורס מעידים על שיפור בבטחון העצמי, בנוכחות הטיפולית, בחיות, הנאה יצירתיות ואפקטיביות של המטפלים בעבודתם. ניתן לקרוא עוד התוצאות של המחקר שלי בדף המאמרים באתר.

 

בעקבות הביקוש, הקורס הורחב לקורס שנתי, וגם הועבר מחוץ לאקדמיה במוסדות שונים בירושלים כגון מכון שילוב לטיפול זוגי ומשפחתי ובעיריית ירושלים. לאחרונה, הקורס הועבר במתכונת של השתלמות בתנאי נופש דרך איגוד העובדים הסוציאליים בחודש פברואר 2018.

המלצות משתתפים

"הרגשנו כי הסדנה מרחיבה את ארגז הכלים הטיפולי שלנו במיומנויות תקשורת מגוונות ואחרות, מאפשרת חשיבה יצירתית מחוץ לקופסה ופותחת בפנינו מרחבים תהליכיים אחרים..."

 

-חני כהן, מנהלת צוות דרום בקידום נוער וצעירים, עיריית ירושלים

"קורס זה מאפשר למטפלים לגלות בעצמם את החיות. הוא יגרום להם להיזכר למה הם נמצאים במקצוע הזה ואיך הם יכולים להישאר בו. הוא יפגיש אותם עם החלקים היפים והמכוערים שבהם ומעל הכל עם החלקים הצומחים והיצירתיים שבהם..."

 

נגה אשכנזי, עו"ס

"מדובר בקורס שכולו הסתכלות על עצמי, סוג של התבוננות שמביאה אותנו למקום אחר...הקורס מיועד למי שלא רוצה לדגור על חייו בשיעמום, אלא למי שמחפש ורוצה למצוא..."

 

יוני ניסימיאן, עו"ס