top of page
WhatsApp Image 2020-10-08 at 00.09.45.jp
Icon02.png

טיפול זוגי

כל זוג יתחתן כמה פעמים בחייהם, השאלה אם זה יהיה עם אותו בן אדם.אסתר פרל

אם אתם קוראים את הדף הזה, יש סיכוי שאתם בדרך לנישואים הבאים שלכם.

כאן נפגשים לדבר ולפגוש את הקשיים וההישגים שלנו כזוג. עובדים בכאן ועכשיו על מה שרלוונטי ומקשה על הזוגיות. ייתכן וזה תקשורת, בעיות ביחסי המין, קושי בריבים, פער בגישות ביניכם, גילוי של סוד או בגידה, או אולי פשוט תחושה שלא מספיק טוב לכם.

ניצור מרחב בטוח, ואז נעז לגעת במה שצריך.

אני נשען בעבודתי על גישת ״הכבשן״, טיפול מבוסס מובחנות, כפי שפיתח ד״ר דיוויד שנרש (Schnarch) ותלמידו אמיתי מגד. גישה זו מעודדת פיתוח יכולת בוגרת של תחושת עצמי יציבה בתוך קשרים אינטימיים, תוך פנייה למבוגר הנמצא בתוך כל אחד מכם. חדר הטיפולים הוא מקום ״חם״ בו כל אחד ואחת באים ראשית לפגוש ולעבוד על עצמם בכדי לשכלל את יכולתיהם להיות אותנטניים, פתוחים וגם קרובים לבני זוגם.

הטיפול יותאם למה שקורה בחדר, אני כאן איתכם: פתוח, ישיר, לוקח סיכון, ויחד נגלה את הנישואים הבאים שלכם. אם צריך, אז גם נלמד כיצד להיפרד בצורה מיטיבה.

מפגש הכרות - ״שיקוף לפרצוף״

הטיפול איתי מתחיל עם מפגש חד פעמי של 90 דקות בו נכיר ונרגיש אם יש ביננו כימיה (מחקרים מראים שמה שהכי משפיע על תוצאת הטיפול זה הקשר עם המטפל/ת). בסוף המפגש אמפה ואשקף לכם/ן כיצד אני רואה את הדינמיקה הזוגית שלכם/ן (חוזקות וחולשות, דפוסים והרגלים) וכיצד הייתי עובד איתכם/ן, כולל כמה טיפים ותרגילים ראשונים.

לאחר מכן, תוכלו להחליט אם תרצו להמשיך איתי או לא.

אם כן תחליטו להמשיך, הטיפול ממשיך על פי העקרונות הבאים:

  • אני מאמין שאחת המטרות המרכזיות בטיפול הוא שהטיפול יסתיים. אני חותר לשיפור מעשי, התנהגותי, יעיל, וחי. 

  • אני מאמין שידע הוא כח, ולכן אני שואף ללמד אתכם את המושגים, טכניקות, ועקרונות יעילים (אחרי שהתנסיתי בהם על בשרי בנישואין שלי). זו הסיבה שברוב המפגשים אפנה אתכם/ן לראות סרטונים מערוץ היוטוב שלנו כדי שתוכלו לתרגל בבית. כי טיפול זה מה שקורה בין המפגשים.

  • אני מאמין שהזוג צריך לקחת אחריות על התהליך ולכן אתם/ן קובעים את תדירות המפגשים (בהתייעצות איתי). בסוף כל מפגש אשאל אתכם/ן מתי תרצו להפגש שוב. 

  • אני מאמין בראייה הוליסטית רגישה שמתחשבת בהבדל בין המגדרים. גברים ונשים הם שונים בתפיסה, חשיבה, זהות, חוויות ואתגרי החיים. לכן אם במהלך הטיפול נרגיש שתוכלו להיתרם מראייה רחבה, אז אשתי גלית (מאמנת אישית ודוקטורנטית במגדר), תצטרף לטיפול (בתשלום נוסף) ויחד אנו עובדים איתכם/ן בגישה רחבה, רגישת-מגדר, והוליסטית. כמו כן, אתם/ן תכנסו למרחב הזוגי שלנו וכך תוכלו לחוות על בשרכם/ן מרחב מרובע בו כולם/ן נשמעים/ות ונראים/ות. מניסיוננו, עבודה משותפת של זוג על זוג מייעלת את המפגשים ומאיצה את תהליך הטיפול.

  • ואת כל היתר אסביר לכם/ן כשניפגש

הטיפולים מתקיימים בקליניקה בביתנו בכפר סבא או בזום בימי ראשון עד חמישי בין 9:30 ל17:30.
אורך המפגש הוא לרוב שעה וחצי והעלות 750₪ לשעה וחצי (500₪ לשעה)
.

עלות מפגש משולב עם גלית -  1000 לשעה וחצי. 

לקביעת פגישת היכרות של 90 דקות מילאו פרטים למטה או צרו קשר.

madrich.png
מעגל המובחנות במשפחות עם מתמודדי נפש
56:03

מעגל המובחנות במשפחות עם מתמודדי נפש

משפחות רבות של מתמודדי/ות נפש חוות דינמיקה הנקראת משולש הקורבנות. זוהי דינמיקה בה בן המשפחה והמתמודד/ת נעים בין תפקיד הקורבנ/ית, התוקפן/ית, והמציל/ה. יש לנו רצון טבעי להעצים (להציל?) את המתמודד. אולם לעיתים דווקא כבני משפחה,היסחפות והתמסרות טוטאלית לא רק שוחקת את בני המשפחה אלא גם יכולה לקבע תחושת קורבנות ותלות אצל המתמודד/ת. מה האלטרנטיבה? בהרצאה זו נציג מודל חדשני שפיתחנו שנקרא ״מעגל המובחנות״ המציע דינמיקה חלופית, בריאה ומעצימה לריקוד המוכר והבעייתי של משולש הקורבנות. מעגל המובחנות מאפשר שפה וריקוד חדש בה המתמודדים ובני משפחתם מתקשרים - כך שכל המעורבים בצורה ברורה ומובחנת, ובכך מנתקים את ״חבל הטבור הרגשי" יכולים לשמור על קשר וקירבה מבלי לוותר על הסוכנות והסובייקטיביות שלהם. דוגמאות ניתנות ממשפחות בקליניקה, כמו גם טיפים מעשיים ליישום המודל במשפחה. https://www.instagram.com/_ownurshit_/ www.ownurshit.co.il הצטרפו לקבוצת הווטסאפ השקטה חמ״ל יחסים ותקבלו עדכונים לעוד לייבים וובינרים: https://chat.whatsapp.com/CCsBsyoeJl8AvqQYnmHNls
גברים בעורף על חוסר אונים וטרנספורמציה בזמן מלחמה - ד״ר עשהאל רומנלי מדבר עם ד״ר תולי פלינט
01:19:34

גברים בעורף על חוסר אונים וטרנספורמציה בזמן מלחמה - ד״ר עשהאל רומנלי מדבר עם ד״ר תולי פלינט

אחרי השבועיים הראשונים במלחמה, פשוט התנתקתי מהחדשות. מחקתי אפליקציות, הפסקתי לשמוע ולראות חדשות, וניסיתי להתרכז בעשייה, התנדבות, וטיפול. התמסרתי לdoing. מידי פעם מפלחת לי את הלב והגוף תחושת כאב, אבל, וקושי. התקפי חרדה מוקדם בבוקר התחילו להופיע. התפרצויות בכי בלתי נשתלטות ומפתיעות. בדיעבד אני מבין שניסיתי לברוח מחוסר אונים. המושג ״אונות״ אצל גברים הוא משמעותי ומרכזי. להיות חסר אונים, משמעו להיות חלש, מיואש, לא גברי. האם חשוב להרגיש חוסר אונים? מה הקשר בין חוסר אונים לשינוי? איך אפשר להמשיך לגדול תוך כדי תחושות קשות? ואיך מוצאים אונים בימים אלה? הצטרפו אלינו לשיחת גברים בעורף, עם ד״ר תולי פלינט, מטפל זוגי ומומחה לטרואמה (והמורה שלי לEMDR), בו דיברנו בכנות ופגיעות על חוסר אונים וטרנספורמציה בזמן מלחמה. https://www.instagram.com/_ownurshit_/ www.ownurshit.co.il הצטרפו לקבוצת הווטסאפ השקטה חמ״ל יחסים ותקבלו עדכונים לעוד לייבים וובינרים: https://chat.whatsapp.com/CCsBsyoeJl8AvqQYnmHNls גבר, אם אתה מחפש מקום בטוח לפרוק ולהשען - אז בוא למפגש אחד על אחד עם עשהאל: https://www.ownurshit.co.il/man-2-man לעוד שירותי תמיכה מיידים בזמנים קשים: https://www.ownurshit.co.il/chamal ד"ר תולי פלינט, עו"ס קליני, מומחה בטיפול בטראומה, פוסט טראומה והשלכותיה. מטפל זוגי ומשפחתי מוסמך, מורה ומדריך בכיר לEMDR. בעל ניסיון של מעל 25 שנה במפגש עם אירועי קיצון. מומחה בטיפול בהתמכרויות בשיטות שונות כולל שילוב 12 הצעדים בטיפול. חוקר את תחום הטיפול מבוסס הרוחניות בטראומה ופוסט טראומה. מתרגל ומלמד NVC מעורב בעבודה רב-תרבותית ורב-לאומית. אצן חובב למרחקים ארוכים, מטייל ומטפל בטבע ומנסה לחיות את החיים במלואם ככל שאפשר. https://omakimemdr.com/%d7%90%d7%95%d7%93%d7%95%d7%aa/
חמ״ל יחסים - שלושת השלבים של ריב מיטיב
01:27

חמ״ל יחסים - שלושת השלבים של ריב מיטיב

המודל לריב מיטיב. כן, כן אפשר לריב בצורה מיטיבה. שלושה שלבים לריב המיטיב: התקפה - אכן זה השלב שאנחנו בעיצומו של ריב. אין טעם אפילו לנסות לחלץ חמידות כי אנחנו כרגע פשוט במוצפות רגשית ולא באמת פנויים אחד לשניה. אנחנו יותר בעצבים, כעס או תיסכול שלנו. במקום להתכחש לשלב הזה, תכירו בה ותעברו דרכה. וידוי - זה שלב שאנחנו לוקחים בעלות על השיט שלנו. מה קרה שם? מה היה לי חסר? האם יש לי שם כפתור או רצון/צורך שלא קיבל הכרה/מענה? מה התרומה שלי לריב? שיתוף פעולה - עכשיו שלקחנו נשימה, לקחנו בעלות על השיט שלנו אנחנו יכולים יחד להסתכל על האתגר ולבחון איך נפעל אחרת בפעם הבאה. נחלץ את הלמידות מהריב. זיהוי של איפה אתם בשלבים יעזור לכם/ן לנווט את הריב 🛳️ בהצלחה בריב הבא! אוהבים, www.ownurshit.co.il https://www.instagram.com/_ownurshit_/ למגוון שירותי תמיכה מיידים לזמן מלחמה: https://www.ownurshit.co.il/chamal הצטרפו לקבוצת הווטסאפ השקטה חמ״ל יחסים ותקבלו עדכונים לעוד לייבים וובינרים: https://chat.whatsapp.com/CCsBsyoeJl8AvqQYnmHNls
גברים בעורף על פגיעות בזמן מלחמה - ד״ר עשהאל רומנלי מדבר עם גאוּת גוֹנן
56:28

גברים בעורף על פגיעות בזמן מלחמה - ד״ר עשהאל רומנלי מדבר עם גאוּת גוֹנן

כמטפל זוגי אני יודע שפגיעות היא המהות של יחסים. בקליניקה כל יום אני עוזר לגברים ונשים להעיז להיות יותר פגיעים, חשופים, כנים, לא מלוטשים. מאז שפרצה המלחמה, התכנסתי. נכנסתי, כמו רבים, למצב השרדות. במקרה שלי, השרדות= ניתוק, קהות חושים, תפקוד וdoing. שמתי לב שיותר קשה לי להיות פתוח, כנה וחשוף עם גלית. שמעתי אותה מבקשת קירבה והשענות, אולם היה לי קשה להתפשט לידה. ואני לא היחיד. כשאנחנו במצב השרדות, אנחנו עסוקים בלשמור על עצמנו, ופחות בלהתחבר ולהיות פגיעים עם אהובנו. התוצאה היא לרוב בדידות, ניכור, אפתיות, ודיכאון. אבל האם עכשיו זה הזמן להיות פגיעים? מה יצא לי מזה? מה הסכנות בלהיות פגיעים בזמן מלחמה? ואיך נהיים יותר פגיעים? הצטרפו אלינו לשיחת גברים בעורף, עם גאוּת גוֹנן, יוצרת תוכן-דוקו, בו נדבר בכנות ופגיעות על חשיפה ופגיעות בזמן מלחמה. https://www.instagram.com/_ownurshit_/ www.ownurshit.co.il הצטרפו לקבוצת הווטסאפ השקטה חמ״ל יחסים ותקבלו עדכונים לעוד לייבים וובינרים: https://chat.whatsapp.com/CCsBsyoeJl8AvqQYnmHNls גבר, אם אתה מחפש מקום בטוח לפרוק ולהשען - אז בוא למפגש אחד על אחד עם עשהאל: https://www.ownurshit.co.il/man-2-man לעוד שירותי תמיכה מיידים בזמנים קשים: https://www.ownurshit.co.il/chamal גאוּת גוֹנן - יוצרת בכל מדיה אפשרית ומחברת א.נשים לקהילות בערך מאז שהיא זוכרת את עצמה. בוגרתי תואר ראשון בעיצוב תעשייתי (בהצטיינות!) וסיימתי לימודי תואר שני במגדר. בעשור האחרון ייסדתי סטארט-אפ (שנסגר), ניהלתי מוצר בסטארט-אפ אחר (שנמכר), וכיום אני בונה אסטרטגיית תוכן למותגים, יוצרת תוכן-דוקו מהחיים עצמם והמציאות, ועוזרת לא.נשים ומותגים לספר את הסיפור שלהם ולהעמיק את הקשר עם הקהל. www.geutgonen.com https://www.instagram.com/geut.gonen/
PatternBG-Gradient.jpg

לקביעת פגישה

אפשר למלא פרטים או ליצור קשר

תודה על ההרשמה

אופס, משהו השתבש

בבקשה לנסות שוב

bottom of page